چاپ ارزان قیمت کتاب

انتشارات دانشیاران مرکز تخصصی چاپ رایگان کتاب

چاپ ارزان قیمت کتاب

کتاب یک ابزار مفید برای رسیدن به اهداف بزرگ است.شما چه دانشجو باشید و بخواهید در مصاحبه ی دکترا شرکت کنید و چه استاد دانشگاه باشد و خواهان افزایش رتبه ی علمی و شغلی خود باشید و یا سازمان شما گزارشات را بصورت کتاب ارائه میدهد و قصد ثبت دانش و تجربیات خود از انجام پروژه ها را دارد و یا حتی برای محصولات خود کتاب راهنما نیاز داشتید، چاپ کتاب امتیازات بسیاری را برای شما  و سازمان شما به همراه خواهد داشت .

چاپ کهن با دارا بودن تیمی حرفه‌ای از ویراستاران، طراحان گرافیک و ناظرین چاپ، از سرآغاز مراحل آماده‌سازی تا چاپ کتاب در کنار نویسندگان و فرهیختگانی است که قصد دارند اندیشه‌ و دانش خود را ماندگار سازند. ما آماده‌‌ایم تا با بهره‌گیری از اصول نوین و مدرن چاپ کتاب، آثار شما را با استفاده از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های چاپ دیجیتال و چاپ افست به چاپ رسانیم.

مراحل چاپ کتاب:

چاپ کتاب نیازمند انجام اموری است که باید از قبل انجام شود.

-تحویل دست نوشته و یا اثر تألیف شده

-اصلاح و نمونه خوانی اثر اصلی و اولیه

-اصلاح اشتباهات چاپی و یا فنی و علامت‌گذاری توسط  ویراستاران

-طراحی و سطربندی و جدول بندی توسط طراح

-صفحه بندی و طراحی جلد و صفحه آرایی توسط طراح

-چاپ نمونه و ماکت کتاب

-اختصاص شماره شابک به کتاب، که از خانه کتاب دریافت می‌شود

-ارسال فایل کتاب به کتابخانه ملی جهت دریافت فیپا

-درج فیپا در فایل و ارسال آن به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برای بررسی و اخذ مجوز.

-ارسال به چاپخانه پس از صدور مجوز چاپ کتاب

 

-انتخاب روش چاپ کتاب

 

چاپ دیجیتال کتاب :

مولفین، ناشرین، اساتید دانشگاه، دانشجویان، سازمان ها، موسسات و شرکت ها در بسیاری موارد نیاز به چاپ کتاب تک نسخه  و چاپ کتاب اختصاصی دارند. کیفیت چاپ کتاب تیراژ پایین به این روش نظیر چاپ کتاب تیراژ بالا و چاپ افست کتاب است. مشتریان گرامی جهت مشاوره چاپ دیجیتال کتاب و چاپ فوری کتاب میتوانند از طریق مراجعه حضوری به مجتمع و همچنین سفارش آنلاین چاپ کتاب اقدام نمایند. در چاپ چاپ فوری کتاب با تیراژ کم ، چون چاپ دیجیتال انجام میشود و هزینه تمام شده هر جلد کتاب نسبتا بالاتری نسبت به افست دارد، فروش کتاب در این تیراژ به صرفه نیست و در تیراژ های پایین ، هزینه چاپ  هر جلد کتاب حتی از قیمت فروش کتاب هم بیشتر میشود .

پس در حالت کلی کسانی که هدفشان از چاپ کتاب ، چیزی غیر از کسب درآمد است میتوانند کتاب های خود را با تیراژ کم چاپ کنند. و کسانی که میخواهند از چاپ کتاب خود به در آمد برسند میتوانند با توجه به موضوع کتاب و مخاطبان خود و با در نظر گرفتن هزینه چاپ کتاب ، اقدام نمایند.

 

 چاپ افست کتاب:

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد چاپ کتاب چقدر طول می کشد؟

برای چاپ و نشر کتاب، چاپ کتاب و مجله، چاپ کتاب رقعی و چاپ کتاب رحلی  با تیراژ بالا به صرفه است از چاپ افست استفاده شود. در تیراژهای کم افست، در بخش نرم افزار محاسبه هزینه چاپ، قیمت چاپ افست را با چاپ دیجیتال هم مقایسه کنید، چون در تیراژ کمتر از ۵۰۰ نسخه اکثرا چاپ دیجیتال به صرفه تر خواهد بود. تنوع صحافی نظیر چاپ دیجیتال قابل ارائه است.

-انجام امور پس از چاپ کتاب سفارشی از قبیل یو وی و سلفون و برش و صحافی و برش و بسته بندی و تحویل به مولف کتاب

– پنج نسخه کتاب جهت اعلام وصول به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تحویل داده خواهد شد.

 

نکاتی در خصوص طراحی و چاپ کتاب :

-امروزه با وجود دسترسی عموم به کامپیوتر و وجود نرم افزارهای کامپیوتری، آماده کردن فایل کتاب برای چاپ امری ساده می باشد. نرم افزار های ورد مایکروسافت و ایندیزاین از شرکت ادوبی در حال حاضر بهترین نرم افزارهای موجود برای آماده کردن فایل کتاب می باشد.

-هدف از صفحه آرایی کتاب، صرفا مطالعه خواننده می‌باشد، اغلب گرافیک جذاب در کتاب موجب حواس پرتی مخاطب از مطلب شده و بیشتر سادگی کتاب مدنظر خواهد بود.

طراح جلد:

-طراحی جلد باید به گونه ای باشد که در نگاه اول مخاطب را جذب خود کند. در حقیقت اولین چیزی که خریدار را به خرید و خواندن یک کتاب وادار می‌کند، طراحی جلد حرفه‌ای آن است.

-همیشه بهتر است طراحی جلد کتاب به صورت مجزا و مستقل از صفحات داخلی و در یک فایل جدا در ایندیزاین انجام شود.

-جلد کتاب از سه قسمت روی جلد، پشت جلد و قسمت عطف  تشکیل شده است.

-در ابتدا باید بدانید که اندازه‌ی کتابی که می‌خواهید طراحی کنید، دقیقا چقدر است.

– باید بدانید مجموع تعداد صفحات کتاب چقدر است.  این موضوع از این نظر اهمیت دارد که به شما کمک می‌کند تا بتوانید اندازه‌ی عطف کتاب را بدست آورید.

-بعد از طراحی جلد، نوبت طراحی صفحات داخلی است.

-شماره‌گذاری صفحات کتاب در بسیاری از کتب، از همان صفحه‌ی اول شروع نمی‌شود. معمولا دو یا سه صفحه پیش از شماره‌گذاری در کتاب وجود دارد.

-یک طراح خوب، برای جلب توجه مخاطب، به خوبی از عکس‌ها، تیترها، عکس‌ها و جاگذاری آن‌ها استفاده می‌کند.

-معمولا به صفحه ی اول “آستر ” نیز می گویند. امروزه ،گرچه تمام کتاب ها با جلد کتاب به بازار عرضه می شوند اما هم چنان “آستر” به عنوان بخشی از طراحی کتاب باقی مانده است.

-یکی از قسمت های مهم طراحی صفحات اولیه کتاب  انتخاب عنوان مناسب است که باید در این صفحه درج گردد. در این قسمت باید عنوان کتاب و نام نویسنده ذکر شود.از نوشتن و درج هرگونه اطلاعات اضافه ی دیگری خودداری کنید چرا که برای این قبیل اطلاعات می توانید از صفحات دیگری استفاده کنید.

-حق کپی رایت

-نویسنده کتاب

-عنوان کتاب

-سال انتشار کتاب

– شماره چاپ

 

-اطلاعاتی درباره انتشارات کتاب ( مانند تماس با ما و ایمیل آدرس)

 

-پس از اخذ مجوز ، کتاب وارد مرحله طراحی جلد می شود. طراحی می تواند با حضور مستقیم و غیر مستقیم نویسندگان صورت گیرد. اما در نهایت می بایست به تایید فرد نویسنده برسد. در این مورد ایده های اولیه نویسندگان پیاده سازی می گردد و پس از اصلاحات لازم جلد نهایی تهیه می گردد.

.هزینه چاپ کتاب :

– هزینه چاپ کتاب به عواملی که در زیر به آن اشاره شده است بستگی دارد :

-قیمت چاپ ، کاغذ و صحافی که با توجه به تیراژ و تعداد صفحات و… تعیین میشود .

-خدماتی مانند صفحه آرایی، طراحی جلد و انجام مراحل اداری که به تیراژ و تعداد صفحات کتاب بستگی ندارد.

-هر چه تعداد رنگ های استفاده شده در کتاب بیشتر باشد هزینه آن نیز به مراتب افزایش می یابد. این موضوع به خصوص در چاپ افست تاثیر گذاری بیشتری دارد.

-تعداد صفحات: در چاپ کتاب و تبدیل پایان نامه به کتاب اصلی ترین موضوع تعداد صفحات آن می باشد. تعداد صفحات تعیین کننده میزان کاغذ مصرفی و زینک مصرفی است و اگر چاپ دیجیتال باشد تعداد صفحات قیمت را مشخص می کند.

سایز کتاب:

-سایز کتاب : سایز کتاب دومین تاثیر را در قیمت و هزینه و مقدار کاغذ و زینک مصرفی دارد. در چاپ افست و در سایزهای رقعی و وزیری ، تعداد زینکها از تقسیم تعداد صفحات بر عدد ۸ به دست می آید و تعداد فرم های چاپی از تقسیم تعداد صفحات بر ۱۶ به دست می آید. مسلماً هر چه قطع کتاب بزرگتر باشد هزینه اضافه می گردد.

-جنس صفحات داخلی: بعد از سایز و تعداد صفحات موضوع دیگری که در هزینه چاپ کتاب و هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب تاثیر دارد نوع کاغذ مصرفی می باشد که می تواند از جنس تحریر  ۷۰ گرم و یا ۸۰ گرم و یا گلاسه های مختلف و یا … باشد که با توجه به نوع چاپ و سلیقه نویسندگان متفاوت خواهد بود.

-نوع صحافی با توجه به تعداد صفحات و سایز کتاب از صحافی های متفاوتی استفاده می شود که معرف ترین نوع و پرکاربردترین نوع صحافی ها، صحافی شومیز (جلد گلاسه و چسب گرم ) و صحافی جلد سخت ( دوخت فرمهای چاپی و چسب سرد و روکش گالینگور و سلفون دار) می باشد که هر کدام هزینه های متفاوتی دارند.

 

-نوع چاپ کتاب:

منظور نوع تکنولوژی که برای چاپ کتاب از آن استفاده می شود که انوع مختلفی دارند. که عبارتند از چاپ افست و چاپ دیجیتال که رویه تعیین هزینه در هر کدام متفاوت می باشد. اما به طور کلی در افست تعداد زینک و بند تعیین کننده بوده و در چاپ دیجیتال تعداد برگ های یک کتاب تعیین کننده هزینه می باشد.

-در کل هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب (شامل ویرایش، ویراستاری، صفحه آرایی، طراحی جلد، هزینه‌های مربوط به شابک و فیپا، حق نشر، هزینه چاپ) می‌باشد.

-پس در حالت کلی مشتریانی که هدفشان از چاپ کتاب ، چیزی غیر از کسب درآمد است میتوانند کتاب های خود را با تیراژ کم چاپ کنند.

 دلایل و مزایای استفاده از چاپ در تیراژ محدود به شرح زیر می باشد:

 

۱.مقرون به صرفه بودن از نظر هزینه

 

۲.مقرون به صرفه بودن از نظر زمان

 

۳.سنجش میزان استقبال از کتاب

 

۴.ارزشیابی بازار

 

۵.بر طرف کردن ایرادات احتمالی با حداقل هزینه

چاپ ارزان قیمت کتاب

انتشارات دانشیاران ۰۹۲۰۱۳۸۳۷۱۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Optimized with PageSpeed Ninja