اطلاعاتی درباره انتشارات دانشیاران

انتشارات دانشیاران مرکز تخصصی چاپ رایگان کتاب 09201383718

پس از اخذ مجوز ، کتاب وارد مرحله طراحی جلد می شود. طراحی می تواند با حضور مستقیم و غیر مستقیم نویسندگان صورت گیرد. اما در نهایت می بایست به تایید فرد نویسنده برسد. در این مورد ایده های اولیه نویسندگان پیاده سازی می گردد و پس از اصلاحات لازم جلد نهایی تهیه می گردد.

-ویراستاری مجموعه‌ای از فعالیت‌های علمی و تخصصی است که هدف آن بهبود بخشیدن به ارائه مطالب نوشته شده و تصحیح خطاها و نواقص می‌باشد.هزینه چاپ کتاب :

-در حالت کلی هزینه چاپ کتاب به عواملی که در زیر به آن اشاره شده است بستگی دارد :

-قیمت چاپ ، کاغذ و صحافی که با توجه به تیراژ و تعداد صفحات و… تعیین میشود .

-خدماتی مانند صفحه آرایی، طراحی جلد و انجام مراحل اداری که به تیراژ و تعداد صفحات کتاب بستگی ندارد.

-هر چه تعداد رنگ های استفاده شده در کتاب بیشتر باشد هزینه آن نیز به مراتب افزایش می یابد. این موضوع به خصوص در چاپ افست تاثیر گذاری بیشتری دارد.

-در چاپ کتاب با تیراژ کم ، چون چاپ دیجیتال انجام میشود و هزینه بالایی دارد، فروش کتاب در این تیراژ به صرفه نیست و در تیراژ های پایین ، هزینه انجام شده بر روی هر کتاب حتی از قیمت خود کتاب هم بیشتر میشود .

-تعداد صفحات: در چاپ کتاب و تبدیل پایان نامه به کتاب اصلی ترین موضوع تعداد صفحات آن می باشد. تعداد صفحات تعیین کننده میزان کاغذ مصرفی و زینک مصرفی است و اگر چاپ دیجیتال باشد تعداد صفحات قیمت را مشخص می کند.

سایز کتاب:

-سایز کتاب : سایز کتاب دومین تاثیر را در قیمت و هزینه و مقدار کاغذ و زینک مصرفی دارد. در چاپ افست و در سایزهای رقعی و وزیری ، تعداد زینکها از تقسیم تعداد صفحات بر عدد ۸ به دست می آید و تعداد فرم های چاپی از تقسیم تعداد صفحات بر ۱۶ به دست می آید. مسلماً هر چه قطع کتاب بزرگتر باشد هزینه اضافه می گردد.

-جنس صفحات داخلی: بعد از سایز و تعداد صفحات موضوع دیگری که در هزینه چاپ کتاب و هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب تاثیر دارد نوع کاغذ مصرفی می باشد که می تواند از جنس تحریر  ۷۰ گرم و یا ۸۰ گرم و یا گلاسه های مختلف و یا … باشد که با توجه به نوع چاپ و سلیقه نویسندگان متفاوت خواهد بود.

-نوع صحافی با توجه به تعداد صفحات و سایز کتاب از صحافی های متفاوتی استفاده می شود که معرف ترین نوع و پرکاربردترین نوع صحافی ها، صحافی شومیز (جلد گلاسه و چسب گرم ) و صحافی جلد سخت ( دوخت فرمهای چاپی و چسب سرد و روکش گالینگور و سلفون دار) می باشد که هر کدام هزینه های متفاوتی دارند.

-نوع چاپ کتاب:

منظور نوع تکنولوژی که برای چاپ کتاب از آن استفاده می شود که انوع مختلفی دارند. که عبارتند از چاپ افست و چاپ دیجیتال که رویه تعیین هزینه در هر کدام متفاوت می باشد. اما به طور کلی در افست تعداد زینک و بند تعیین کننده بوده و در چاپ دیجیتال تعداد برگ های یک کتاب تعیین کننده هزینه می باشد.

-در کل هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب (شامل ویرایش، ویراستاری، صفحه آرایی، طراحی جلد، هزینه‌های مربوط به شابک و فیپا، حق نشر، هزینه چاپ) می‌باشد.

-پس در حالت کلی مشتریانی که هدفشان از چاپ کتاب ، چیزی غیر از کسب درآمد است میتوانند کتاب های خود را با تیراژ کم چاپ کنند.

نقش کتاب در تبلیغات :

اگر تصمیم گرفته اید که علم و دانش، تجربه و تخصص و یا نتیجه تحقیقات و مطالعات خود را در قالب چاپ کتاب به صورت شخصی درآورده و آن را به چاپ برسانید تا هم از امتیازات داشتن یک کتاب در موقعیت های تحصیلی، شغلی و یا اجتماعی استفاده کنید و هم آن را در اختیار عموم مردم قرار دهید، مجتمع چاپ ایران کهن  شما را در راستای انجام صفر تا صد چاپ کتاب همراهی می کند.

کتاب همراه همیشگی زندگی بشر،همواره وظیفه خود را به بهترین نحو به انجام رسانده و پیوسته به عنوان مجموعه ای واحد و سازمان یافته مهمترین وسیله انتقال تجربیات،تلاش ها و تفکرات است و قرنهاست که نقل و انتقال دانش و هنر و ایجاد نزدیکی ملت ها و انسانها را بر عهده دارد.

 دلایل و مزایای استفاده از چاپ در تیراژ محدود به شرح زیر می باشد:

 

1.مقرون به صرفه بودن از نظر هزینه

 

2.مقرون به صرفه بودن از نظر زمان

 

3.سنجش میزان استقبال از کتاب

 

4.ارزشیابی بازار

 

5.بر طرف کردن ایرادات احتمالی با حداقل هزینه

    جهت چاپ رایگان انواع کتاب کودک، زبان، تاریخ، حقوقی …. با ما تماس بگیرید 09201383718

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *