سایت های دانلود رایگان کتاب

دست‌یابی به منابع دست اول علمی یکی از نیازمندی‌های مهم دانشجویان و اساتید محترم و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌هاست. با توجه به هزینه بالای دریافت این کتاب‌ها از سایت‌های خارجی از قبیل آمازون برای هموطنان، استفاده از سایت های دانلود رایگان کتاب و منابعی که این کتاب‌ها را به صورت رایگان در اختیار ما قرار می‌دهند (سایت دانلود کتاب خارجی)، راه مناسبی است. دانلود رایگان کتاب و در واقع دانلود کتاب دانشگاهی و دانلود کتاب علمی در بعضی سایت‌های رایگان دانلود کتاب امکان‌پذیر است و فقط باید آن‌ها بشناسید. اگر شما هم به دنبال یافتن سایت‌هایی جهت دانلود کتاب دانشگاهی مد نظر خود یا دانلود کتاب علمی خاصی هستید، این مطلب پاسخی برای نیاز شماست و ما در ادامه این مطلب، ۸ سایت دانلود کتاب خارجی و داخلی مطرح در این زمینه را معرفی می‌کنیم.

در این مطلب خواهید خواند:

سایت LibGen (سایت های دانلود رایگان کتاب)

وب‌سایت Library Genesis که به‌اختصار LibGen نامیده می‌شود، یک سایت روسی دانلود رایگان کتاب است که می‌توانید میلیون‌ها کتاب و مقاله را در آن جستجو کنید. در این وب‌سایت، بیشتر آثار در قالب (فرمت) PDF هستند و برخی دیگر در قالب ePUB می‌باشد. شما می‌توانید با استفاده از یک نرم‌افزار، کتاب‌هایی را که به‌صورت ePUB هستند، به‌راحتی به PDF تبدیل نمایید.

برای دریافت کتاب مورد‌نظر خود، تنها لازم است که عنوان کامل کتاب، نام نویسندگان یا شماره بین‌المللی کتاب را تایپ و جستجو کنید و سپس روی نام کتاب مد‌نظر خود کلیک کنید تا به صفحه‌ای که شامل اطلاعات آن کتاب است، هدایت شوید. پس از آن، می‌توانید دوباره روی نام کتاب کلیک کرده و گزینه “GET” را انتخاب کنید تا کتاب الکترونیکی مربوطه بارگیری شود. در بیشتر موارد، دانلود کتاب دانشگاهی و علمی از این سایت رایگان بوده و اغلب کتاب‌هایی که یک یا دو سال از انتشار آن‌ها گذشته است، در این سایت یافت می‌شوند.

شما می‌توانید کتاب‌های مد نظر خود را از سایت LibGen به آدرس gen.lib.rus.ec دانلود نمایید. تقریباً هر کتاب علمی و دانشگاهی را می‌توانید در اینجا بیابید. مخصوصا اگر یکی دو سالی از انتشار آن گذشته باشد.

با داشتن نام کامل کتاب، نام نویسندگان یا شماره بین‌المللی کتاب می‌توانید از این سایت کتاب‌های تخصصی خود را دانلود کنید. فرمت کتاب‌های موجود در این کتاب pdf یا djvu بوده و برای نمایش کتاب دریافتی ممکن است به نرم‌افزار مخصوص نیاز داشته باشید. دانلود کتاب دانشگاهی و دانلود کتاب علمی از این سایت معمولاً رایگان است.

آدرس ‌سایت: LibGen

 LibGen - دانلود کتاب

سایت BookSee (سایت های دانلود رایگان کتاب)

یک سایت روسی دانلود رایگان کتاب معتبر برای دسترسی به کتاب‌های دانشگاهی و علمی، سایت BookSee است که با در اختیار داشتن عنوان کتاب مورد‌نظر، می‌توانید آن را جستجو و دانلود نمایید. بانک داده این سایت شامل نزدیک به ۲٫۵ میلیون نسخه کتاب الکترونیکی است و هم نسخه دسکتاپ برای رایانه و هم نسخه سازگار با دستگاه‌های تلفن همراه دارد که به شما اجازه می‌دهد به‌راحتی از آن استفاده کنید. لازم به ذکر است که این سایت به‌صورت پیش‌فرض به زبان روسی تنظیم شده است، اما شما می‌توانید برای تسهیل کار خود از گوشه سمت راست بالای صفحه، زبان آن را به انگلیسی تغییر دهید.

سایت BookSee به نشانی booksee.org است. 

سایت Bookboon (سایت های دانلود رایگان کتاب)

یکی دیگر از وب‌سایت‌های دانلود رایگان کتاب دانشگاهیpdf ، سایت BookBoon است. شما می‌توانید با مراجعه به این سایت، به بیش از ۵۰ میلیون کتاب PDF دسترسی پیدا کنید. این وب‌سایت در حال حاضر بزرگ‌ترین شرکت انتشارات آنلاین کتاب‌های الکترونیکی جهان است که عمدتاً بر کتاب‌های کوتاه و کاربردی، فناوری اطلاعات، تجارت، مقالات مهندسی و غیره تمرکز دارد. یکی از ویژگی‌های خوب این سایت این است که کتاب‌ها را در دسته‌های مختلف طبقه‌بندی کرده است و شما با صرف وقت کمتر می‌توانید کتاب‌های مورد ‌نظر خود را دانلود کنید و در عین حال به کتاب‌های مرتبط نیز دسترسی داشته باشید. ویژگی قابل‌توجه دیگر این سایت، انتشار لیست محبوب‌ترین کتاب‌ها از نظر کاربران سایت است که می‌تواند راهنمای خوبی برای افرادی باشد که قصد ترجمه کتاب دارند. لازم به ذکر است که تعدادی از کتاب‌های این سایت رایگان نبوده و بایستی خریداری شوند.

آدرس ‌سایت: Bookboon

Bookboon - دانلود کتاب خارجی

سایت BookYards

BookYards یک سایت دانلود کتاب رایگان است که حدود ۱۲ سال از آغاز فعالیت آن می‌گذرد و انواع کتاب‌های علمی، داستانی، تاریخی، فلسفی و … به‌صورت PDF از این سایت قابل دانلود هستند. این سایت علاوه بر امکان دانلود رایگان کتاب، امکان به‌اشتراک گذاشتن فایل‌های کتاب با فرمت‌های مختلف را توسط کاربران فراهم کرده است که در نوع خود کم‌نظیر می‌باشد. سایت BookYards علاوه بر کتاب‌های pdf، کتاب‌های صوتی رایگان نیز در اختیار کاربران خود قرار داده است.

این سایت بانک داده ای شامل ۲۳۰۰۰ کتاب الکترونیکی دارد و این تعداد کتاب روز به روز به کمک مخاطبان سایت در حال گسترش است. دانلود کتاب های مختلف اعم از دانشگاهی و غیر دانشگاهی از این سایت رایگان بوده و امکانات دیگری از قبیل دانلود نرم‌افزارهای موبایل رایگان نیز دارد.

آدرس سایت: BookYards

- دانلود رایگان کتاب BookYards

سایت DOAbooks

سایت DOAB توسط یک مؤسسه غیر‌انتفاعی هلندی راه‌اندازی شده است که دسترسی آزاد به کتاب‌های دانشگاهی را میسر ساخته است. این سایت از تمام ناشران کتب دانشگاهی برای نشر کتاب‌هایشان دعوت به عمل آورده و کاربران نیز می‌توانند با استفاده از این سایت نسبت به دانلود کتاب‌های دانشگاهی مورد ‌نیاز خود اقدام کنند. بانک داده این سایت شامل ۱۱۰۰۰ کتاب است و جوایز زیادی را به ‌دلیل خدمات خود دریافت کرده است. سایت DOAB دارای امکان جستجوی پیشرفته است که جستجو بر اساس عنوان، نام نویسنده، انتشارات، ISSB/ISBN و زمان انتشار کتاب را ممکن ساخته است.

سایت DOABooks راه ‌حلی برای دسترسی به کتاب‌های آزاد است. این سایت در حقیقت یک دایرکتوری با دسترسی همگانی به کتاب‌هاست. افرادی که کتابی برای انتشار دارند به این وب سایت برای انتشار کتاب خود اعتماد می‌کنند و مخاطبان نیز می‌توانند از این سایت نسبت به دانلود کتاب دانشگاهی مد نظر خود اقدام کنند. اگر به دنبال دانلود کتاب از یک منبع رایگان هستید، این سایت جای خوبی برای نیاز شماست زیرا بانک داده این سایت شامل ۱۱۰۰۰ کتاب است و امکان دانلود کتاب را برای شما فراهم کرده است.

آدرس سایت: DOAB

سایت BookBoon

سایت BookBoon به نشانی bookboon.com دایرکتوری بسیار بزرگی از کتب الکترونیکی قابل دانلود در زمینه‌های مختلف علمی از قبیل مهندسی کامپیوتر و آی تی، آمار و ریاضی، علوم طبیعی، برنامه‌نویسی، مهندسی، مدیریت و حسابداری است و دانشگاهیان محترم می‌توانند کتاب مد نظر خود را به راحتی از آن دریافت کنند. همچنین لیستی شامل محبوب‌ترین کتب از نظر کاربران در سایت موجود است که می‌تواند راهنمای کسانی باشد که قصد ترجمه کتاب دارند. البته این سایت در کنار لیستی از کتاب‌ها که امکان دانلود رایگان کتاب برای آن‌ها فراهم شده است، بخشی از کتاب‌های خود را نیز به صورت اختصاصی برای اعضا منتشر می‌کند.

سایت DOAB - دانلود کتاب دانشگاهی

سایت Free-Ebooks

این وب‌سایت شامل قالب‌های بیشتری از کتاب‌ها همچونPDF ، ePUB ، Kindle و TXT است، هرچند PDF رایج‌ترین قالب این سایت است. کاربران می‌توانند کتاب مورد‌نظر خود را از میان دسته‌های داستان علمی، داستان غیر‌علمی، دانشگاهی، درسی، کلاسیک، کتاب صوتی داستانی، کتاب صوتی غیر‌داستانی و کتاب کودک انتخاب کنند. این سایت همچنین کتاب‌های داستانی و غیر‌داستانی را هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان به‌صورت کتاب‌های صوتی قرار داده است. ویژگی قابل‌توجه این سایت، امکان پیش‌نمایش کتاب قبل از دانلود کتاب است. با عضویت در این سایت می‌توانید ماهانه ۵ کتاب را به‌صورت رایگان دانلود نمایید.

آدرس سایت: Free-Ebooks

Free-Ebooks - دانلود کتاب رایگان علمی

سایت FreeComputerBooks

FreeComputerBooks  یک بانک کتاب PDF رایگان در زمینه علوم کامپیوتر است. شما می‌توانید در زمینه دانلود رایگان کتاب علمی روی این سایت حساب باز کنید. در این وب‌سایت، کتاب‌ها در دسته‌های کامپیوتر، ریاضیات، شبکه و انواع برنامه‌نویسی طبقه‌بندی شده‌اند که در قسمت بالای صفحه قرار دارند. هنگامی‌که روی نام کتاب کلیک کنید، اطلاعات آن کتاب را مشاهده خواهید کرد. با پیمایش در پایین صفحه اصلی، دسته‌های مرتبط، کتاب‌های مشابه و همچنین لینکی برای دریافت کتاب‌های PDF را خواهید دید.

آدرس سایت: FreeComputerBooks

سایت Internet Archive

Internet Archive یک وب‌سایت اینترنتی غیرانتفاعی است که کاربران می‌توانند انواع کتاب‌های مختلف الکترونیکی، صوتی، ویدئویی و موارد دیگر را از آن به‌صورت رایگان دانلود کنند. این سایت دانلود رایگان خارجی، انواع کتاب‌ها را برای سیستم‌عامل‌های مختلف با فرمت‌های مختلف ارائه کرده است. شما می‌توانید کتاب ایده‌آل خود را در کادر مربوطه تایپ و جستجو کنید و ببینید آیا این کتاب به‌صورت PDF در دسترس است یا خیر. در این صورت می‌توانید آن را دانلود کنید.

آدرس سایت: Internet Archive

Internet Archive- دانلود رایگان کتاب

سایت ManyBooks

همان‌طور که از نام آن پیداست، این وب‌سایت هزاران کتاب الکترونیکی رایگان (بیش از ۳۳۰۰۰ نسخه) دارد. این کتاب‌ها را می‌توان در قالب PDF و همچنین فرمت‌های دیگر مانند ePUB ، pkg ، mobi ، pdb و غیره دانلود نمود که در رایانه، تلفن همراه، iPod ، Kindle و موارد دیگر به‌راحتی قابل‌استفاده هستند.

آدرس سایت: ManyBooks

سایت OAPEN

OAPEN یک سایت دانلود رایگان کتاب‌های دانشگاهی است که با فراهم کردن زیر‌ساخت‌های لازم برای ذینفعان

عرصه ارتباطات علمی، دسترسی آزاد به کتاب‌های دانشگاهی را ترویج و پشتیبانی می‌کند. البته این وب‌سایت آلمانی تنها در زمینه علوم انسانی فعالیت می‌کند و برای دانشجویان این حوزه کاربرد دارد. نکته قابل‌توجه این سایت این است که تنها به کشور‌های در حال توسعه خدمات ارائه می‌کند.

آدرس سایت: OAPEN

سایت FreeBookSpot

یکی از بهترین‌ سایت‌های دانلود رایگان کتاب خارجی، سایت FreeBookSpot است که مجموعه عظیمی از کتاب‌های الکترونیکی

رایگان را در بیش از ۱۰۰ زمینه موضوعی مختلف از جمله برنامه‌نویسی، مهندسی، ستاره‌شناسی، داستانی، علمی و … ارائه کرده است. در این سایت برای دانلود کتاب‌ها نیازی به ثبت‌نام نیست و شما می‌توانید کتاب مورد‌نظر خود را بر اساس عنوان، نام نویسنده، شابک و زبان جستجو کنید. در این سایت فهرست پرطرفدارترین کتب را نیز مشاهده می‌کنید که برای افرادی که قصد ترجمه کتاب دارند، مفید است.

آدرس سایت: FreeBookSpot

سایت Google Ebookstore

در حالی‌که ما همیشه جستجو‌های خود را از گوگل آغاز می‌کنیم، چگونه می‌توانیم از سایت Google Ebookstore نام نبریم؟!

این سایت که با نام Google Play Books نیز شناخته می‌شود، برای افرادی که حساب کاربری گوگل دارند، دسترسی به تعداد

زیادی از کتاب‌های رایگان را میسر ساخته است.

شما می‌توانید کتاب الکترونیکی مورد‌نظر خود را جستجو کرده یا لیست عظیم کتاب‌های الکترونیکی رایگان ارائه‌شده در فروشگاه  Google Play Books را مرور کنید و کتاب دلخواه خود را به My Books اضافه کنید تا آن را به‌صورت آنلاین در رایانه یا در تلفن همراه خود بخوانید.

فروشگاه Google Play همچنین این امکان را به شما می‌دهد که فایل PDF یا ePUB کتاب خود را آپلود کنید تا آن را بتوانید همیشه همراه خود داشته باشید و آن را آنلاین بخوانید.

آدرس سایت: Google Ebookstore

سایت PDFBooksWorld

کتابخانه PDFBooksWorld یک منبع با‌کیفیت برای دانلود کتاب‌های PDF رایگان است. این کتاب‌ها در واقع نسخه دیجیتالی کتاب‌هایی هستند که به مالکیت عمومی رسیده‌اند. هدف این سایت دانلود کتاب، ارائه کتاب‌های PDF با موضوعات مختلف برای خوانندگان با هر رده سنی است.

موضوعات کتاب‌های موجود در این سایت شامل داستان تخیلی، داستان غیر‌تخیلی، دانشگاهی و داستان‌های کودکان است و با فرمت‌های بهینه‌سازی شده برای دستگاه‌های مختلف با اندازه صفحه‌نمایش متفاوت مانند رایانه‌های شخصی، تبلت و موبایل وجود دارند. باید خاطرنشان کنیم که برای دانلود کتاب‌های pdf از این کتابخانه آنلاین بایستی ثبت‌نام کرده و عضو آن شوید.

آدرس سایت: PDFBooksWorld

سایت FreeTechBooks

سایت FreeTechBooks یکی از محبوب‌ترین سایت‌ها برای دانلود کتاب‌های الکترونیکی، کتب درسی و یادداشت‌های کلاسی رایگان

در حوزه علوم کامپیوتر است. کتاب‌های موجود در این وب‌سایت معمولاً در قالب PDF و در زمینه فناوری، طراحی وب،

زبان‌های برنامه‌نویسی، ریاضیات، دستگاه‌های عامل و دیگر موضوعات مرتبط هستند. امکان جستجوی کتاب‌ها بر اساس موضوع، نام نویسندگان و ناشران ممکن است. در حال حاضر این سایت شامل ۱۲۱۴ کتاب الکترونیک رایگان می‌باشد که در حال افزایش هستند. این سایت فهرستی از محبوب‌ترین کتاب‌ها را نیز منتشر می‌کند که در زمینه انتخاب کتاب برای ترجمه قابل‌استفاده است.

آدرس سایت: FreeTechBooks

سایت Open library

Open library یک سایت دانلود کتاب خارجی است که کتاب‌های فروشی موجود در سایت‌هایی همچون آمازون را با یک ابتکار جالب خریداری می‌کند

و در دسترس عموم قرار می‌دهد. ابتکار این سایت به این صورت است که شما می‌توانید به عنوان اسپانسر، یک کتاب را خریداری کرده و به ‌عنوان نفر اول آن را مطالعه و بررسی کنید، سپس آن کتاب به صورت قانونی برای مطالعه در دسترس عموم قرار می‌گیرد. این وب‌سایت در کنار کتاب‌های مختلف در ژانر‌های متنوع، امکان دانلود کتاب علمی و کتاب درسی را نیز برای دانشگاهیان و محققان فراهم کرده است. سایت Open library دارای امکان جستجوی پیشرفته بر اساس نام کتاب و نام نویسنده کتاب بوده و تعداد زیادی کتاب را در قالب‌های مختلفی مانند pdf  , Mobi , DJVU  و EPUB  فراهم کرده است.

آدرس سایت: Open library

سایت BookFi

این سایت روسی دانلود رایگان کتاب یکی از مشهور‌ترین کتابخانه‌های دیجیتال است

که دسترسی رایگان به حدود ۲۱۱ʼ۲۴۰ ʼ۲ کتاب را با لینک مستقیم فراهم ساخته است. دانلود کتاب‌های رایگان از این سایت نیازی به ثبت‌نام نداشته و کتاب‌ها علاوه بر قالب PDF در قالب‌های مختلفEPUB ،FB2  ،MOBI  ،TXT  و RTF نیز ارائه شده‌اند.

آدرس سایت: BookFi

سایت Project Gutenberg

سایت Gutenberg از مشهور‌ترین سایت‌های دانلود رایگان خارجی است که با کمک‌های خیرین و مردم اداره می‌شود و

مأموریت آن گردآوری نسخه‌های معتبر چاپی کتاب‌ها و ارائه آن‌ها به‌صورت دیجیتال است. با جستجوی کلمات کلیدی در این سایت می‌توانید به فهرست کتاب‌های مرتبط با آن دست پیدا کنید. یکی از ویژگی‌های خوب این سایت، ارائه کاتالوگ خاصی است که در شرایط آفلاین یا سرعت کم اینترنت نیز قابل‌استفاده است. یکی دیگر از دلایل برتری این سایت بر سایر سایت‌های دانلود رایگان کتاب‌ خارجی، امکان مطالعه کتاب‌ها با کتاب‌خوان‌های الکترونیکی پرطرفدار کیندل و آمازون است. علاوه بر این، امکان ارسال کتاب‌ها به Google Drive   یا OneDrive و همچنین افزودن آن‌ها به فهرست کتاب‌های مورد‌علاقه نیز وجود دارد.

آدرس سایت: Project Gutenberg

سایت KnowFree

سایت KnowFree دسترسی نامحدود به کتابخانه کامل TradePub را برای محققان فراهم کرده است

و جدید‌ترین تحقیقات و نشریات را به‎طور مستقیم از طریق ایمیل برای اعضای خود ارسال می‌کند. این وب‌سایت کتاب‌های الکترونیکی و سایر خدمات حرفه‌ای خود را به‌صورت رایگان ارائه می‌کند و عمدتاً در زمینه کتاب‌ها و مجلات علمی و دانشگاهی مربوط به حوزه رایانه و فناوری فعالیت دارد. برای دانلود رایگان کتاب‌های این سایت نیازی به ثبت‌نام نیست، اما لازم است که ایمیل معتبری را برای دانلود در اختیار سایت قرار دهید یا از طریق حساب کاربری خود در لینکدین اقدام به دانلود کتاب کنید.

آدرس سایت: KnowFree

سایت Digilibraries

DigiLibraries یک مجموعه از کتاب‌های الکترونیک رایگان است که روز‌به‌روز در حال رشد است. این سایت علاوه بر موتور جستجوی خود، کتاب‌ها را در دسته‌بندی‌های منظم ارائه کرده است. شما می‌توانید کتاب‌های موجود را به‌سادگی بر اساس عنوان کتاب، نام نویسنده یا موضوع جستجو کنید.DigiLibraries  کتاب‌های الکترونیکی خود را با سه فرمتPDF ، ePUB و Mobi ارائه کرده است تا در هر جا و هر دستگاهی بتوانید کتاب دلخواه خود را مطالعه کنید.

این سایت محدودیت بارگیری ۵۰ کتاب الکترونیکی در روز را برای دانلود قرار داده است،

اما برای دانلود کتاب‌های آن نیازی به ثبت‌نام نیست. نکته مثبت دیگر این سایت، ارائه نقد کوچکی در رابطه با محتوای هر کتاب است که بسیار سودمند است.

آدرس سایت: Digilibraries

سایت LibriVox

LibriVox یک سایت متمایز و کم‌نظیر است که بدون نام بردن آن، لیست سایت‌های دانلود کتاب خارجی ما ناقص باقی می‌ماند.

ویژگی‌ای که سبب تمایز این سایت از سایرین شده است این است که افراد نا‌بینا و کم‌بینا نیز می‌توانند از آن استفاده کنند.

نوآوری این سایت به این صورت است که شما می‌توانید داوطلب خواندن یک کتاب شوید تا آن کتاب با صدای شما در دسترس همگان قرار بگیرد

و در مقابل نیز خودتان می‌توانید از کتاب‌های صوتی که دیگران خوانده‌اند، استفاده نمایید.

آدرس سایت: LibriVox

سایت‌های ایرانی دانلود رایگان کتاب

خوشبختانه در سال‌های اخیر تعداد سایت‌های دانلود کتاب در داخل کشور افزایش یافته است که برخی از آن‌ها کتاب‌های ارزشمندی

را به‌صورت رایگان در دسترس علاقه‌مندان قرار داده‌اند که در ادامه مروری بر آن‌ها خواهیم داشت.

سایت کتابراه

سایت کتابراه جزو معدود سایت‌های دانلود داخلی است که امکانات متنوع و خوبی را به مخاطبان ارائه کرده است.

از جمله امکانات این سایت می‌توان به ارائه کتاب‌های صوتی در کنار کتاب‌های الکترونیکی، ارائه نرم‌افزار‌های ویژه تلفن‌های همراه،

معرفی کتاب‌های پر‌حاشیه و پرفروش، دسته‌بندی منظم کتاب‌ها، ارائه بن تخفیف و امکان جستجوی کتاب‌ها بر اساس عنوان کتاب، نام نویسنده و ناشر اشاره کرد. برای استفاده از کتاب‌های رایگان این سایت نیاز به ثبت‌نام و دانلود اپلیکیشن آن دارید.

آدرس سایت: کتابراه

سایت کتابناک

کتابناک یک سایت دانلود کتاب فارسی و انگلیسی می‌باشد که در حال تکمیل شدن است و قصد دارد تا در آینده، متناسب با امتیازات کاربری هر فرد، خدمات رایگان ارائه دهد.

اما این سیستم امتیاز‌دهی هنوز راه‌اندازی نشده و شما به‌راحتی می‌توانید روزانه تا سقف ۱۰ کتاب از این سایت دانلود کنید. این سایت در کنار موتور جستجوی خود، دسته‌بندی کاملی از کتاب‌ها داشته که می‌توانید با کمک آن‌ها کتاب مورد‌نظر خود را پیدا کنید. کتابناک کتاب‌های خود را در قالب PDF ارائه کرده است که برای استفاده از آن‌ها بایستی در این سایت ثبت‌نام کنید.

آدرس سایت: کتابناک

سایت تاریخ ما

کتابخانه تاریخ ما همان‌طور که از نامش نیز تا حدودی پیداست، یک بانک کتاب  PDFدر زمینه علوم انسانی از جمله تاریخ، فلسفه و ادبیات است.

این کتابخانه دیجیتال علاوه بر کتاب‌های PDF شامل کتاب‌های صوتی نیز می‌باشد و افراد می‌توانند بدون ثبت‌نام کردن از کتاب‌های آن استفاده کنند.

آدرس سایت: تاریخ ما

سایت تک بوک (سایت های دانلود رایگان کتاب)

سایت تک بوک از جمله سایت‌های پرطرفدار دانلود کتاب است که در کنار انواع مختلف کتاب‌های داستانی،

به ارائه کتاب‌های علمی و دانشگاهی نیز پرداخته است و علاوه بر کتاب‌های PDF، شامل کتاب‌های صوتی رایگان نیز می‌باشد.

شاید اگر طراحی سایت منظم‌تر و مناسب‌تری برای تک بوک انجام شده بود، جایگاه بالاتری را در فهرست ما کسب می‌کرد، چرا‌که دانلود رایگان کتاب‌های آن مستلزم ثبت‌نام و عضویت نیست.

آدرس سایت: تک بوک

سایت کتاب سبز(سایت های دانلود رایگان کتاب)

یکی دیگر از سایت های دانلود رایگان کتاب ایرانی برای دانلود رایگان کتاب، سایت کتاب سبز است. این سایت مجموعه بزرگی از کتاب‌های قابل دانلود را فراهم آورده که برای عموم علاقه مندان مناسب است. کتاب‌هایی از شهرزاد و شازده کوچولو گرفته تا کتاب‌های آموزش زبان در یک مجموعه گردآوری شده است. تقریبا دانلود همه این کتاب‌ها رایگان است و قابلیت جستجوی خوبی هم وجود دارد.

در مقاله‌ی بالا روش‌های دانلود کتاب‌های دانشگاهی، دانلود رایگان کتاب علمی در سایت‌های دانلود کتاب مورد بررسی قرار گرفت. امیدواریم از  مقاله بهره کافی را برده باشید.

آدرس سایت: ketabesabz.com

موتور‌‌های جستجوی کتاب رایگان(سایت های دانلود رایگان کتاب)

زمانی‌که شما در جستجوی یک کتاب هستید، شاید مراجعه تک به تک به سایت‌های ذکر‌شده در این مقاله و جستجوی کتاب

مورد‌نظر در میان انبوه کتاب‌های هر سایت کار چندان آسانی نباشد و نیازمند صرف زمان زیادی باشد، به‌ویژه اگر استفاده

از خدمات رایگان سایت مربوطه نیاز به ثبت‌نام و عضویت داشته باشد. به همین دلیل مناسب دانستیم تا به چند مورد از برترین موتور‌‌های

جستجوی مقاله و کتاب رایگان که دسترسی شما به پایگاه‌های مختلف را تسهیل می‌کنند، اشاره‌ای گذرا داشته باشیم.سایت های دانلود رایگان کتاب

  • سایت CALAMEO PDF DOWNLOADER
  • سایت PDF ROOM
  • سایت PDF SEARCH ENGINE
  • سایت JustFreeBooks
  • سایت Sci-Hub: آدرس این سایت دائماً در حال تغییر بوده و برای به‌دست آوردن آخرین آدرس بهتر است
  • نام آن را در گوگل جستجو کنید.

نکته پایانی

اکنون که بهترین سایت های دانلود رایگان کتاب را شناخته‌اید، می‌توانید کتاب مورد ‌نظر خود را یافته و از آن استفاده کنید. د

ر رابطه با کتاب‌های انگلیسی اگر به زبان انگلیسی تسلط کافی ندارید یا زمان کافی برای ترجمه آن را در اختیار ندارید، می‌توانید ترجمه کتاب را به گروه ترجمیک بسپارید. برای سفارش ترجمه کتابیا اطلاع از هزینه‌های ترجمه کتاب می‌توانید به سایت ترجمه ترجمیک مراجعه نمایید و با کارشناسان ترجمیک تماس حاصل فرمایید. 

در پایان لازم به ذکر است که با وجود تلاش فراوان برای ارائه لیست کاملی از برترین سایت‌های دانلود کتاب‌های دانشگاهی

و علمی رایگان، این امکان وجود دارد که وب‌سایت‌های دیگری نیز برای دانلود رایگان کتاب وجود داشته باشند که در فهرست ما ذکر نشده‌اند. در صورتی که تجربه موفقی از سایت‌های دیگر دارید، می‌توانید در بخش نظرات با سایر مخاطبان به ‌اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Optimized with PageSpeed Ninja