.

شهید سلامت علی صفرلو
روحت شاد قهرمان

شهید مدافع سلامت علی صفرلو

کتاب «من در آسمانم» مجموعه اشعاری از فریبا قیومی‌زاده است که زندگینامه شهید مدافع سلامت علی صفرلو را به شیوه‌های هنرمندانه روایت کرده است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، کتاب «من در آسمانم» مجموعه اشعاری از فریبا قیومی‌زاده است که با تصویرگری عسل نجاری از سوی انتشارات اکسیژن منتشر شده است. این کتاب زندگینامه شهید مدافع سلامت، علی صفرلو را در قالب شعر بیان کرده و یاد و خاطره او را گرامی داشته است. در صفحه اول این کتاب نوشته شده است:

«تقدیم به شهید سلامت، علی صفرلو»

شهید مدافع سلامت علی صفرلو از پرستاران بخش کودکان بود. که در زمان شیوع کرونا برای درمان بیماران کرونایی. داوطلبانه به این بخش منتقل گردید. و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

در معرفی این کتاب می‌خوانیم:

“در اواخر سال 2019 میلادی ویروسی از نوع کرونا با عنوان کووید 19 در کشور چین ظهور کرد و به سرعت تمام دنیا را درگیر خود کرد. این ویروس که از راه دهان و بینی منتقل می گردد، تمام مردم دنیا را به زدن ماسک وادار کرد. ویروس کویید 19 در اواخر سال 1398 وارد ایران شد و افراد زیادی را مبتلا کرد. بسیاری از پزشکان و پرستاران برای نجات جان بیماران تلاش کردند و در این راه به شهادت رسیدند.

کتاب« من در آسمانم» با موضوع زندگینامه شهید صفرلو منتشر شد

شهید مدافع سلامت علی صفرلو

شهید  علی صفرلو نیز از پرستاران بخش کودکان بودند که برای کمک به بیماران کرونایی در این جبهه خدمت کردند و در این راه به شهادت رسیدند. این کتاب خلاصه‌ای از زندگینامه این شهید عالیقدر است.”

کتاب , شهدای مدافع سلامت , شعر , کتاب کودک و نوجوان ,

در بخشی از اشعار این کتاب می خوانیم:

“کرونا آمد و علی برخاست
رفت تا سنگر سلامت را

پر کند از محبت و ایمان
سر دهد قصه شهامت را

همسرش پای به پای او آمد.
تا شریک مدافعان باشد

هر دو رفتند جنگ این ویروس
جان این شهر در امان باشد”

**

“چند مدت گذشت، یک شب سرد
تب علی را گرفت و شد تبدار

اتفاق پر از غمی افتاد
علی آهسته شد تنش بیمار

شمع چشم پر از محبت او
توی طوفان پر تب کرونا

گشت خاموش و ناگهان یک شب
علی قصه رفت پیش خدا”

کتاب «من در آسمانم» به قلم فریبا قیومی‌زاده و با تصویرگری عسل نجاری برای گروه سنی ب. ج در قطع خشتی و در 24 صفحه منتشر گردیده.

کتاب «من در آسمانم» به قلم فریبا قیومی‌زاده و با تصویرگری عسل نجاری در قطع خشتی و در ۲۴ صفحه و با قیمت ۵۰هزار تومان توسط انتشارات اکسیژن منتشر گردیده  است. به دست انتشارات اکسیژن منتشر گردیده  است.

گروه سنی مخاطب این کتاب «ب»و«ج» است و بر اساس تقسیم‌بندی حوزه کودک و نوجوان این کتاب به مخاطبین نوخوان توجه دارد.

کتاب شعر من در آسمانم در وصف شهید سلامت

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *